KatramStudentam.lv
par dzīvi, ticību, jēgas meklējumiem…
Kristietība un loģika
Par dzīvi

Kristietība un loģika

Vai ticība Dievam ir loģiski pamatojama? Matemātikas studenta pieredze...

Juho V. nebija iebildumu pret kristiešiem. Kā cilvēki viņam tie šķita pat tīri jauki, turklāt viņš augstu vērtēja kristiešu ētiskos principus. Vienīgais, kas Juho nebija saprotams – kādēļ kristietībā nav nekādas loģikas. Kā viņi var apgalvot, ka pielūdz vienīgo patieso Dievu? Kas viņiem dod tiesības spriest par citu reliģiskajiem uzskatiem un apgalvot, ka viņu Dievs ir labāks nekā citi?

Kaut gan savai draudzenei Annai Juho uzdeva izaicinošus jautājumus, uz kuriem viņa nevarēja atbildēt, un pierādīja, ka viņas ticībai nav nekāda loģiska izskaidrojuma, viņa spītīgi turējās pie saviem kristīgajiem uzskatiem. Juho augstu vērtēja patiesību, bet vairāk par visu viņš gribēja būt patiess pret sevi. Viņš nespēja pieņemt to, kam nebija loģiska izskaidrojuma.

Juho devās uz Somijas Jivaskilas universitāti studēt matemātiku un viņam vairs nebija tuvo draugu pulciņa un ģimenes atbalsta. Juho mocīja eksistenciāli jautājumi. Viņš saprata, ka viņa dzīvei nav loģiski izskaidrojamas jēgas.

“Es secināju, ka tas, ko meklēju, ir mīlestība,” Juho saka.

Viņš zināja, ka par mīlestību runā kristieši, tādēļ Juho devās uz studentu sapulci, ko rīkoja Agape Europe Somijas atzars Logos Ministries. Starp šiem cilvēkiem viņš jutās labi, viņam patika klausīties viņu dziesmās. “Tomēr tas viss ir pilnīgi iracionāli”, viņš domāja.

Pēkšņi Juho prātā iešāvās kāda doma. Kā lai zina, vai kristietība ir loģiski pamatojama, kamēr nav noskaidrota kristiešu lietoto terminu jēga? Viņš sāka uzdot jautājumus.

Sapulcē viņš iepazinās ar kādu jaunieti, kurš izrādījās tikpat loģiski domājošs kā Juho. Viņš paskaidroja, ka ticība ir dzīvas attiecības ar Dievu, un, ka galvenā vērtība kristietībā ir mīlestība.

Tajā brīdī viss nostājās savās vietās. Juho pēkšņi atklājās kristietības būtība un viņš spēja to pieņemt. Pārliecināts par to, ka ticība Dievam ir loģiski pamatojama, viņš visiem paziņām izsūtīja e-pasta vēstuli, kurā paziņoja, ka ir kļuvis par kristieti un ka arī viņiem ir jāpieņem šis pasaules uzskats.

Vairākums viņa draugu to nosauca par mēstuli. “Man šķita, ka spēšu pārliecināt visu pasauli, ja vien manā rīcībā būs pietiekoši daudz loģisku argumentu,” saka Juho. “Tagad es redzu, ka to nespēju. Es kļūdījos, izmantodams tikai filozofiskus argumentus un aizmirsdams par Kristu. Tagad es mācos vispirms ieklausīties, mīlēt un tad stāstīt par Kristu. Neuzspiežot savu aizraušanos ar loģiku.”

Diezgan loģisks piegājiens.

 Man ir jautājums vai komentārs…
 Kā veidot attiecības ar Dievu?